טיפול זוגי

מהרגע שאנחנו נולדים אנחנו נמצאים במערכות יחסים. הן הכרחיות לקיום שלנו כי אנחנו יצורים חברתיים - קשה להיות מלא בטחון עצמי או מצטיין בתחום מסוים אם אין אף אחד שיראה את זה.

ובכל זאת, אנשים רבים מוצאים את עצמם במערכות יחסים זוגיות, משפחתיות או חבריות – בהן הם מרגישים לבד, שלא רואים אותם, ששופטים אותם …

יחסים בהם הולכים על קצות האצבעות ונוצרים בהם מרחק, טינה ופחד, בדיוק ההפך ממה שדמיינו או רצו.

מקובל לחפש מישהו שישלים אותי, כשלא רק שלא קיים דבר כזה שאדם אחר מכיל בדיוק את מה שחסר לי ולהפך, אלא שאני גם כל הזמן משתנה ואיתי הצרכים שלי משתנים ובכלל, מה עוזר לי שלמישהו אחר יש משהו שאני לא טוב בו? לא עדיף שאלמד את הדבר הזה בעצמי?

טיפול זוגי
טיפול-זוגי2

כשהזוגיות מתקיימת מתוך בחירה של שני אנשים שלמים (אך לא מושלמים) לבלות יחד, כשאף אחד מהם לא חייב את השני או זקוק נואשות לו, אלא בוחר להיות איתו מתוך רצון אמיתי - אז נולדת זוגיות טובה ובריאה והדבר נכון לגבי כל מערכת יחסים שהיא.

כדי להגיע ליחסים טובים צריך לקחת אחריות אישית על החולשות והפגמים שיש בי (ובכולנו יש) ולהפסיק להאשים את האחר.

אף אחד לא חייב לעשות משהו בשבילנו, כולל זה שעמד איתנו מתחת לחופה. אחוזי הגירושין מוכיחים את זה ובכל רגע אחד הצדדים יכול להחליט שלא מתאים לו יותר, לכן עדיף ללמוד להתנהל בדרכים אפקטיביות יותר שיובילו לשיח פתוח, כן ומקבל.

כשלומדים לתקשר את הצרכים והרצונות ומפסיקים לדרוש ולצפות, מגלים שבאופן מפתיע דווקא מקבלים הרבה יותר. הרבה יותר נעים להתחשב בנו כשהאווירה חברית, איכפתית, מקבלת ולא מאיימת.

טיפול זוגי עוזר לגשר בין תפיסות העולם השונות של בני הזוג ולמצוא את הדרך המתאימה להם יחד ולעיתים משלב גם עבודה פרטנית לצד התהליך הזוגי מכיוון שזוגיות מורכבת משני אנשים עם רצונות, צרכים ואמונות שונים.

בפגישות הפרטניות לומד כל אחד מבני הזוג כיצד להתמודד עם הדברים הספציפיים המאתגרים אותו, לצלוח קשיים בצורה מקדמת ולתקשר בצורה כנה ורגישה.
בפגישות הזוגיות מתרגלים את היכולות החדשות לעומק עם ליווי צמוד והנחיה.

הנסיון שלי מראה כי בדרך זו השינוי שנוצר הוא מעמיק, אינטימי ויסודי ועם זאת יעיל מאד מכיוון שאני משתמשת בכלים מעולמות שונים שמייצרים שינוי בזמן קצר.

זוגות מספרים על שינויים שחוו בכל מערכות היחסים בחייהם.

אני מזמינה אותך לשיחת ייעוץ והתאמה בחינם

השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם

מאמרים בנושא זוגיות ומערכות יחסים

מה קורה לנו בריב

שכל – מול רגש. כולנו מכירים את הצד השכלתני שלנו, אל מול הצד הרגשי. האחד יודע להסתכל על הדברים בהגיון והשני מוצף תחושות עזות שעשויות

קרא עוד »